Правопорушення серед неповнолітніх та їх відповідальність

Проблема превентивного виховання сьогодні дуже актуальна і потребує зосередження зусиль для вирішення комплексу найгостріших питань, пов’язаних із попередженням асоціальної поведінки підлітків та молоді.

Основною метою діяльності навчального закладу є виховання свідомого громадянина держави. Значне місце у цьому процесі займає формування правової свідомості та правової культури.

Саме з метою підвищення ефективності виховної роботи з учнями, самостійності, відповідальності та профілактики негативних проявів серед них у Макарівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей» 20.10.2017 року спільно з соціальним педагогом та старшим інспектором ювенальної превенції Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області лейтенантом поліції – Коваль Я.Ю. було проведено засідання «Адміністративна та кримінальна відповідальність серед неповнолітніх».

Інспектор поліції наголосила дітям про те, що за недотримання соціальних норм кожен несе відповідальність відповідно до законодавства України. Розповіла про «майбутнє», якщо починаючи з шкільної парти ігнорувати правила та закони.

Соціальний педагог Юрлова В.Г. зауважила, що, на жаль, актуальною залишається проблема правопорушень серед дітей. Тому важливо вміти розмежовувати добрий і поганий вчинки.

Діти повинні розуміти, що за порушення встановлених у суспільстві норм і законів доведеться відповідати.