/Files/images/Сам-011.jpg

Орган учнівського самоврядування має загальну назву: дитяча самоврядна організація (ДСО) «Лідер», в склад якої входить дитяче об’єднання (ДО) «Сонечко».

Головне завдання ДСО «Лідер» - через розвиток соціальної активності учнів виховувати в них почуття власної гідності, надавати їм можливість працювати на перспективу, відкривати в собі та розвивати нові позитивні якості особистості.

Шкільне учнівське самоврядування Макарівського ліцею №1 керується у своїй роботі Статутом (Додаток 1), який визначає права та обов’язки, а також структуру органу учнівського самоврядування (Додаток 2).

Вищий орган учнівського самоврядування – Загальношкільна учнівська конференція. Виконавчим і координуючим органами є Рада лідерів та Малі ради сформовані шляхом виборів із учнів 5-11 класів, на чолі яких стоїть Президент ліцею Герасік Софія учениця 8-Г класу.

Основною метою учнівського самоврядування школи є виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації, формування особистості, якій притаманна демократично-громадська культура.

Рада лідерів і Президент ліцею стоять на чолі Малих рад школи, які поділяються на:

• Рада «Старших друзів» та ДО «Сонечко»;
  • Рада «Науки»;
  • Рада «Дозвілля»;
  • Рада «Справедливості»;
  • Рада «Інформації» та студія «1+2»(дитяча служба новин);
  • Рада «Добрих справ»;
  • Рада «Здоров’я».

Координують роботу учнівського самоврядування заступник директора з виховної роботи Кочкур Наталія Михайлівна, заступник директора з навчальної та виховної роботи початкової школи Трачук Олена Степанівна та педагог-організатор Бойко Катерина Володимирівна, які консультують учнів щодо роботи за окремими напрямками.

Рада лідерів та Малі ради проводять засідання один раз на тиждень.

Щорічно у вересні на конференції Рада лідерів звітує за попередній рік і обговорюється проект та план роботи на навчальний рік.

Ради спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму школи, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи і творчої самодіяльності учнів, реалізацію їх прав і обов’язків.